| bruneta1997 a întrebat:

Sunt in clasa a 9 si m-am saturat sa tocesc si sa nu am habar de ce spun. Chiar daca am 10 la istorie, la matematica nu ma duce capul deloc. Ajutati-ma si pe mine sa invat logic, sa imi ramana informatiile mai mult in minte, sa am habar ce spun, sa am logica.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Secretul este folosirea tehnicilor mnemonice. Totul este să legi acele informaţii de ceva comun, deja aflat în baza de date, dacă pot să spun aşa.
Ai aici detalii : http://www.bringiton.ro/6-metode-prin-care-sa-iti-imbunatatesti-memoria/

Răspuns utilizator avertizat
| enola11pink a răspuns:

Păi nu-ţi rămîne decît să-ţi imaginezi ceea ce înveţi!winking