| Laura1402 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a D(filologie bilingv) si as dori sa ma mut in a IX-a C(matematica informatica bilingv). Am bilingvul dat, mai trebuie sa dau vreo diferenta? In plus ati putea sa-mi ziceti va rog niste motive pentru care as dori sa ma mut, astfel incat cererea sa-mi fie aprobata? M-am gandit labig grinoresc transferul deoarece as dori sa urmez pe viitor o facultate(sau as dori sa ma specializez pe viitor) in acest domeniu. Ce ziceti? E plauzibil?

1 răspuns:
| Juℓiaa a răspuns:

De la mate-info la filologie e mai usor ar trebui sa dai difetrenta la matematica informatica nu stiu daca si la fizica chimie.Dar sa stii ca e un profil destul de greu si odata ce nu ai prins baza la informatica cam greu.doar sa iei niste ore.eu am fost la mate-info in clasa a 9a dar chiar nu mi-a placut profilul daca iti place ti se pare usor dar daca faci numai sa fie facut mai bine nu.:pDe viitor e pentru ca de la profilul mate-info poti alege cam orice facultate vrei pentru ca te axezi pe toate obiectele...deci.poti sa vorbesti cu cineva care e la mate-info si vezi ce zic:p Succes in alegerehappy