| AndreeaDeiia a întrebat:

Hey, sunt clasa 8 si nu stiu ce profil, liceu sa aleg. laughing
Materii care imi plac : romana, engleza, geografia, chimia, biologia.sportul..istoria,latina
Materii care nu imi plac, dar ma descurc la ele : matematica, fizica.desenul.
Materii care nu imi plac : muzica

M-am gandit asa..sa merg la :
1) Profil stiinte ale naturii.
2) Uman Englez
3) Liceu militar Alba-Iulia.

Alte variante? laughing
P.S: Sunt mega -nehotarata. straight face

10 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Du-te la stiinte. Oricum idiotii au facut profilul de real cu atat de multa inteligenta incat ai si istorie si romana si sport si desen acolo.

| OnuOnulică a răspuns:

Iti recomand sa te duci la uman engleza!
Ai multe avantaje in ziua de azi daca cunosti aceasta limba happy
Primul avantaj ar fi traslator. Am auzit ca se castiga bine in afara ca si translator.

| neutrino a răspuns:

Sport.

| AndreeaDeiia explică (pentru neutrino):

De ce sport? tongue

| neutrino a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Vei deveni o buna sportiva si cu ceva engleza vei putea merge la Academia de Politie! Visul tau, nu?

| AndreeaDeiia explică (pentru neutrino):

Nu chiar. Oricum la liceul sportiv din cluj iti trebuie o specializare in ceva gen, handball, fotbal, judo, si eu practic doar baschetul si putin gimnastica. tongue Deci nu as intra laughing Cred.

| neutrino a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Crezi gresit, dar daca nu ai incredere in propriile forte, atunci ai dreptate.

| NoName0x0 a răspuns:

2) filologie - limba 1 engleza fiindca daca te inscrii la filologie-engleza intensiv va trebui sa dai proba de competente lingvistice. daca te inscrii pe filologie scapi de muzica, fizica, matematica.

| Daniell7 a răspuns:

Ti-as recomanda sa alegi Profilul Uman big grin

| RoșcTa03 a răspuns:

Hey Eu iti propun sa te înscri la profil stinte ale naturi.