| Muraru_Vladut_Stefan_1996 a întrebat:

Ce parere aveti de Profil-ul :Stiinte Sociale: Ce pot deveni in general e greu sau usor avand in vedera ca stiu limba engleza aproape ca si romana,Matematica nu prea ma impac, Voi face fizica sau chimie? Stiu ca dupa pot urma orice facultate dar in general cepot deveni. Multumesc

Răspuns Câştigător
| P3d1a a răspuns:

Daca te pricepi la engleza intra la Filologie. Materiile de baza sunt Romana, Istoria si Engleza. Din clasa a 11, o sa faci mai putine ore de mate (1 sau 2 pe saptamana) si deloc fizica sau chimie. In a 9-a si a 10-a o sa faci cred ca 1 ora de chimie si 1 de fizica.

La Stiinte Sociale sunt aceleasi materii, dar mai putine ore, plus mai multe ore de logica, psihologie, filosofie, economie, dar dupa parerea mea astea sunt niste subiecte nefolositoare.

| Muraru_Vladut_Stefan_1996 explică (pentru P3d1a):

Multumesc.Acum voi vedea cum va fi examenul

1 răspuns: