| anonim_4396 a întrebat:

Hei. sunt clasa a8a si m-am gandit sa dau la stiintele naturii. stiu ca se axeaza pe biologie fizica chimie. vreau sa dau acolo dar eu nu stiu deloc nici fizica nici chimie (avem o profesoara care nu ne invata nimic) daca o sa invat din clasa a9a credeti ca o sa rezist? un sfat.va rog happy multumesc!

2 răspunsuri:
| SoBerzerk a răspuns:

În a IX-a îţi trebuie materie din clasele VI-VIII! Mai bine alege altă specializare! Nu vei rezista.

| Kalenm a răspuns:

Depinde la ce liceu te duci. O sa trebuiasca sa tocesti toata clasa a 9-a ca sa fii in pas cu materia, altfel nu stiu cum... Va fi greu, dar cred ca vei reusi daca iti vei da silinta.