| AL_ID_2000 a întrebat:

Buna, sunt la o scoala unde nu am foarte multi prieteni, nu m-am prea integrat, in schimb la cealalta scoala eram cea mai populara. Aici este de dimineata si de aceea m-am mutat, insa unii profesori nu imi plac si nici colegii. La cealalta scoala imi placea mai mult insa acolo este de dupa amiaza si nu mai pot sa practic sportul pe care eu il fac de performanta. Nu stiu ce sa facsad

Răspuns Câştigător
| AlexandruSEV a răspuns:

Ai doua soluții, ori vorbești cu părinții tăi și le spui ca la noua școală nu te integrezi și asta în timp îți poate influenta performanțele, ori te axezi pur și simplu pe învățat și te adaptezi asa cum poți. Părerea mea e sa ramai și sa o iei ca pe o provocare, încearcă sa te auto depășești, îți va fi de folos și pe viitor. Succes