| PTROApetition a întrebat:

Sunt pe clasa a 8-a si anul acesta voi da examenele acelea la romana si matematica. Din cate am inteles de la profesori de-abia din August vom avea vacanta de vara, deoarece in 20 si in 22 iunie sunt examenele, pe la inceputul lui iulie vin rezultatele si apoi trebuie sa completam formularele acelea de inscriere care dureaza cam o luna, din ce au spus profesorii. Putem pleca din localitate in timpul acesta? Vom fi anuntati cu ceva timp inainte sa mergem sa vedem cu inscrierea? Sau in ziua respectiva ne anunta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Calendarul este cunoscut deja, adica se stiu exact datele pentru fiecare etapa:
10 iunie 2011 Încheierea cursurilor pentru clasa a VIII-a
13-15 iunie 2011 Înscrierea la Evaluarea Naionala
20 iunie 2011 Limba si literatura româna - proba scrisa
21 iunie 2011 Limba si literatura materna - proba scrisa
22 iunie 2011 Matematica - proba scrisa
24 iunie 2011 Afisarea rezultatelor (pâna la ora 14)
24 iunie 2011 Depunerea contestaiilor (orele 14-18)
25-26 iunie 2011 Rezolvarea contestaiilor
27 iunie 2011 Afisarea rezultatelor finale dupa contestaii

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu o sa luati ma vacanta in august! dati examenele si dupa aia luati vacanta normal! ...eh in timpul vacantei vin rezultatele si voi tr doar sa mergeti la scoala ca sa stiti ce nota ati luat, fara ore fara nimic! formularele de inscriere le puteti face si acasa! ( copii ) apoi cand tr sa le predati, te prezinti cu un parinte la scoala care va completa fisa de inscirere originala, si o dai profesorul! Atat! dupa aia astepti sa vezi unde ai intrat!( si va anunta dinainte stati linistiti )

| R_8074 a răspuns:

Inscrierile la licee sunt stabilite. Trebuie sa te duci de pe 1 iulie pe 8 iulie (de exemplu) neaparat sa te inscrii altfel pierzi locul si nu te mai poti inscrie.