| Angela101 a întrebat:

Sunt studenta la medicina si neuroanatomia mi se pare foarte grea, nici nu stiu cu ce sa incep. Are cineva vreun sfat cum as putea sa o invat?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa o inveti LOGIC, ca sa o retii si sa-ti ramana pe veci in memorie.

| sierra1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Toceala Ionească, toceală

| Violleta2022 a răspuns (pentru sierra1):

Toceala nu ajuta la memorat lectiile, doar pentru perioade scurte de timp.
Uiti foarte repede invatand papagaliceste, iar in medicina nu ai voie sa uiti, ca te joci cu viata unui om.

| sierra1 a răspuns (pentru Violleta2022):

"Toceala nu ajuta la nimic" - ce vorbești? Mai elegant se numește "repetiție"

Cum îi spuneam colegului: invață tu alfel mușchii (toți) și oasele (toate) și nervii (toți) și...

| sierra1 a răspuns:

Metoda veche de la medicină: toceală

| Lion56 a răspuns (pentru sierra1):

Cine toceste la medicina, mai bine schimba facultatea.

| sierra1 a răspuns (pentru Lion56):

Zău, chiar așa?
Învață tu alfel mușchii (toți) și oasele (toate) și nervii (toți) și...