| Denis47864338943 a întrebat:

Bună. Știe cineva dacă la bac de verifica cu niște detectoare de metale sau chestii de genu? Deoarece am un prieten care vrea sa ascundă un telefon în papuc iar când merge la baie, sa facă doar o citire la eseu și sa-l pună înapoi. Ce credeți. L-ar prinde cineva?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai iesit la baie in timpul examenului, atunci ramai plecat definitiv, ti se puncteaza doar ce ai scris si predat pana atunci.
Acesta se face intocmai pentru a nu se putea citi /consulta subiectul, in afara salii de examen.

| Condrache_Marian_1989 a răspuns (pentru Bula):

Nu are treaba, dupa o ora parca poti sa mergi la baie in timpul examenului si nu patesti nimic, unde te crezi la puscaria comunista?rolling on the floor

| Bula a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Cine crezi ca te lasa la "Inspiratie", la buda (WC)? laughing

| Condrache_Marian_1989 a răspuns (pentru Bula):

Boss tu poate ai dat bacul prin 1910 dar acum poti sa mergi la baie ca e dreptul tau de elev si om rolling on the floor sau tu raspunzi la aceasta intrebare prin China? Ca doar pe acolo se mai da bacul asa fara baie fara macar sa bei apa de pe banca ca dupa zic ca vrei sa copiezi.

| Bula a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Ah, inteleg.
Daca asa merge treaba la examene, atunci nu ma mir ca peste 50% din absolventii de liceu (chiar si de facultate) sunt analfabeti functionali, cu diploma. tongue

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bine! Dar daca raspunzi cuiva nu trebuie sa-l jignesti. Cuvantul "tantalai" nu avea ce cauta pe aici. Poate ca ar trebui sa inveti sa te comporti!

| Sophieka a răspuns (pentru Salontanul):

Ai destule comentarii cu, care nu sunt de acord. Mersi de observatie si vezi-ti acum de raspunsurile tale.

| Salontanul a răspuns (pentru Sophieka):

Dar daca nu esti de acord inseamna sa ma jignesti? Vezi-ti de educatia din cei 7 ani de acasa! Incearca sa te abtii! S-ar putea sa ai surprize neplacute!

| Salontanul a răspuns (pentru Sophieka):

Apropo! Eu nu i-am zis nimanui tantalau. Eventual i-am zis "nesimtit" unui dobitoc care m-a jignit.

| haileewatson a răspuns:

Nu au detectoare metale. Poti sa iti ascunzi foi in pantofi sau in chiloti si sa te duci la toaleta in timpul examenului sa le citesti

| UserRo10 a răspuns:

Fara problema il poate ascunde, dar sa nu fie la vedere gen buzunare si sa fie inchis sau pe mod avion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de unde esti. Eu am fost la liceu intr-un oras foarte mic. Nu ne-a comtrolat nimeni. Dar in orasele mai mari, resedinta de judet, evident si in Bucuresti, am inteles de la colegii de facultate ca au fost cei de la jandarmerie fie cu porti detectoare, fie cu palete din acelea. Acum eu iti spun despre scolile bune, nu stiu la cele mai slabe daca a fost asa.

| Gabriel2424 a răspuns:

Nu prea cred, cand am dat eu anul trecut este o incapere unde iti lasi telefonul cheile daca vrei, nu te va verifica nimeni, decat daca e vreo inspectie ceva dar slabe sanse sa foloseasca cineva detectorul.

| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

O sa spun din experienta mea, fiind si covid atunci ne-a pus fiecaruia lucrurile personale in pungi numerotate astea fiind( portofel, telefon, acte sau ceva doar buletinul ni l a lasat), dupa sanatate si succes, nu ne a cautat nimeni niciunde si nici sa ne intrebe macar. Nu stiu ce sa zic, depinde de liceu daca este mai titrat sa zic asa s-ar putea sa foloseasca ceva pentru detectat sau ceva care sa bruieze semnalu. Eu i as sugera sa ia un telefon mai mic in speta nu stiu ceva micut sau sa scrie pe o foaie a4 cate ceva so sa faca mototol si sa o puna in sosete sau chiar 2 foi a4. Asta doar la romana daca e la mate e cam ciudat sa scrii ceva=)
Asa ca sfatul meu ar fi sa mai citeasca cat timp mai are si daca chiar are sange rece sa faca asta ii urez mult succes si daca ii iese are toate laudele.

| regelesexului69 a răspuns:

Frate fii atent cum as face eu : nu te verifica nimeni ca nu esti la aeroport, daca prietenul tau e smecher, inainte sa intre in sala de clasa pune telefonul intr-o punga de plastic sigilata si il baga in bazinul de la wc. dar nu acolo unde faci pipi, ci pe sus, unde vine apa, ridici capacul ala si il pui acolo bine mersi. In timpul examenului ai voie la baie, asa ca bafta! happy