| MasterBaiter a întrebat:

tocmai am sustinut proba scrisa la limba romana si la relatiile dintre 2 personaje in Morometii am ales Catrina si Ilie si am scris vreo 3 pagini. Problema e ca am confundat numele Catrinei cu cel al Anei din Ion si am caracterizat-o pe Catrina sub numele de Ana. Ce spuneti? Se va scadea mult din nota?

6 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Of,unde ți-e capul? Depinde de corector dacă e exigent îți va scădea multicel straight face

| aXy99 a răspuns:

Avand in vedere ca ai caracterizat alt personaj...cam da.

| MasterBaiter explică (pentru aXy99):

Nu am caracterizat alt personaj, am caracterizat-o pe Catrina, doar ca am spus ca o cheama Ana. Am fost pe subiect

| aXy99 a răspuns (pentru MasterBaiter):

Cum poti spune ca ai caracterizat-o pe Catrina cand ai scris Ana? De unde sa stie corectorul la cine te referi tu cand scrii alt nume?

| MasterBaiter explică (pentru aXy99):

Simplu, efectiv am scris ca Ilie si nevasta lui Ana etc etc etc. Ideea e urmatoarea: Daca un profesor de romana corecteaza o lucrare de bac, sunt sigur ca isi da seama la ce personaj ma refer fiindca are totusi o calificare in domeniu. Uite, sper ca intelegi ca tot ce e gresit e ca in loc sa scriu "Catrina" am scris "Ana" si ca nu am caracterizat-o pe Ana din "Ion" ci pe Catrina din "Morometii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prima oara cand aud asa ceva. laughing)))))))