| LoseMyMind a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu ceva va rog.Niste sfaturibig grin... Din clasele 1-5 mergea bine scoala invatam totul era ok fiind la sat Dar cand m-am mutat la oras totu s-a schimbat am devenit dependent de calculator pur si simplu stateam 9-10 ore pe zi mergeam la scoala sa fiu prezent cateodata mai chiuleam 3 ani tot asta faceam s. si nu imi faceam tema, invatam la absolut nimic.Sa nu zic de matematica
stiu doar sa fac exerctii de clasa 6 1-6rolling on the floor)) Vreau sa imi invat repede sa stiu la examen. Imi puteti zice si mie cum pot invata cat mai eficient.M-am scarbit de calculator vreau sa ma pun pe invatat ceva sfaturi. Cum ar fi eficient sa invat asa treptat din clasa a 6 pe unde nu am inteles sa caut exercitii rezolvate pe net sau din clasa a 8 Help. probleme mari mai ales la geometrie... Help plis

FUNDA!:d

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Fie iti iei manualele din anii precedenti si incepi sa inveti si sa rezolvi problemele de acolo, fie iti rogi parintii sa iti plateasca un meditator, daca observi ca nu reusesti sa prinzi materia de unul singur.

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Pai ia legatura cu vreun profesor de matematica sa te mediteze, te vei descurca mai bine!winking

| LoseMyMind explică:

Sa nu zic de notele de la matematica va puteti imagina 2, 3, 4, astea sunt notele mele 'obisnuite' am nevoie de ajutor. Vreau sa ma pun sa invat la matematica si nu stiu...