| Ayamechann a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu stiu ce profil sa-mi aleg. Daca dau la mate-info cred ca o sa-mi fie greu ca am facut informatica doar in clasa a 5-a, iar daca dau la filologie tot la fel fiindca eu in clasele mici nu faceam decat sa invatam poezii si cand m-am mutat la alta scoala mi-a fost destul de greu. Aveti ceva pareri? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In gimnaziu oricum nu se face informatica. Informatica la mate info incepe la liceu

3 răspunsuri:
| ILoveWeekends a răspuns:

Mate info sau stiinte ale naturii daca vrei la medicina. mai intereseaza-te

| Ayamechann explică (pentru ILoveWeekends):

Medicina e frumoasa, dar numai gandindu-ma la sange si toate cele ma apuca groaza.

| ILoveWeekends a răspuns (pentru Ayamechann):

Asa sunt si eu. Imi place anatomia, dar nu as suporta daca as fi medic chirurg. dar gandeste-te ca daca te duci la stiinte ale naturii o sa faci practica, si pun pariu ca nu o sa te descurci.