| JustaLittle a întrebat:

Am 14 ani si am o dilema : Ce se face la profilul "stinte umane"? Si ce poti urma dupa ce termini liceul pe profilul acesta? Stinte sociale=Stinte umane?
Ce se face la profilul "Stinte ale naturii"? Si ce poti urma dupa ce termini liceul pe acest profil?

1 răspuns:
| RobertJunimea a răspuns:

Buna,eu am 15 ani.
La Filologie(Stiinte Sociale) poti deveni tongueolitist,Avocat,Profesor, Notar, Jandarm + multe altele, Adica tot ce tine de limbile straine
Eu sunt la Bio-Chimie(Stiintele Naturii)
La Bio-Chimie poti deveni :Farmacist, Doctor(Ma refer la doctori de toate timpurile)
In mare parte ce tine de medicina
Eu iti sugerez sa mergi la Filologie pentru ca la Bio-Chimie e aproape la fel de greu ca si la Mate-Info..doar daca iti place Biologia, Chimia si Fizica
Funda? big grin