| UbexFlo a întrebat:

Buna TPU.Am 9 medii neincheiate pe semestrul 1, 3.40 la romana, 4 la purtare pe primul si nu am mai fost la scoala de la sfarsitul lunii noiembrie.Deja am adunat absente cat sa raman cu 7 la purtare pe semestrul asta.Motivele sunt serioase, nu asta conteaza. Vreau sa va intreb daca mai are vreun rost sa ma mai duc la scoala semestrul asta avand in vedere ca aia de romana din 6-7 nu ma scoate si eu am nevoie de 9 media la ea+ca are ciuda pe mine ca am dat`o in gat, diriga are si aia ciuda pe mine ca am dat`o si pe ea in gat si plus ca am atataea medii neincheiate pe care nu o sa pot sa mi le inchei cu 5 macar pentru ca e prea mult de invatat.Habarnu am ce-i cu mine, nu stiu ce trebuie sa fac si etc.Help pls.crying

12 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

BINEINTELES ca are rost sa te mai duci la scoala fiindca fara scoala o sa ajungi un nimic un ratat cu "R" mare! Si cauta sa fii o persoana mai maleabila! Chiar asa nu ai zis ce clasa esti!

| UbexFlo explică (pentru MoneyMoney):

A10a.Si nu se merita sa fii maleabil cu cei care rad de tine si isi bat joc de tine fiindca esti balbait.happy

Si grav e ca si profesorii si-au batut joc, nu numai colegii.Nu am zis ca nu o sa continui scoala.O sa continui de la anul la frecventa redusa.

Răspuns utilizator avertizat
| trafikantu a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mergi, cel putin s`ti incheie mediile, nu conteaza cu cat, important e sa le incheie. Daca te lasa repetent e in ordine, incepi anul viitor aceiasi clasa dar cu dreptul si incerci sa iti revii cu notele si sa nu mai lipsesti. Daca te ascunzi acum si nu te mai duci la ore, ai sa stai apoi si ai sa fugi prin vacante dupa profesori sa te milogesti la ei sa te incheie la medii si crede`ma ca nu vrei asta.

Success.

| UbexFlo explică (pentru trafikantu):

Poi tocmai asta-i faza ca nu prea am cum sa imi inchei mediile si mai bine renunt de acum decat sa mai pierd timp, bani si"calm" degeaba.Sa ma duc sa ma enervez degeaba? nu. multumesc crying

| ChristianaAa a răspuns:

Eu sunt de acord cu Trafikantu! Asa sa faci. Banii no sa te invete nimica. Ei probabil numa o sa pe treaca clasa, dar n-o sa-ti ofere nu stiu ce viitor, mai ales ca n-ai prea invatat...

| UbexFlo explică (pentru ChristianaAa):

NU e vorba ca nu am invatat ca eram cu toate lectiile la zi cat am fost la scoala, asta pana sa ma decid sa renunt.happy E o poveste lunga la mijloc si nu are rost sa o lungesc prea mult.E vorba de discriminare si ma opresc aici.

| OannaAlee a răspuns:

Daca nu crezi ca poti trece clasa... macar transfera-te la alta scoala.

| UbexFlo explică (pentru OannaAlee):

Nu ma pot tansfera, am 9 medii neincheiate.straight face

| Monnaa a răspuns:

Poi normal ca trebuie sa te duci! macar iti incheie mediile si asta e. Ramai anul asta si la anul inveti si tu sh incerci sa nu mai lipsesti de la ore. Aia care rad de tine sunt niste fraieri! asa a fost sh frate`miu p`a 10-a sh ak e la facultate. A ramas un an si gata. Deci NU RENUNTA!

| UbexFlo explică (pentru Monnaa):

Pai raman, nu are rost sa ma mai duc anul asta.Ori daca raman acum, ori daca raman la sfarsitul anului, e tot aia.happyDe la anul merg la FR si rezolv toata problema.happy