| naturecountess26 a întrebat:

am de facut o piesa de teatru( cu replici, etc... sper ca ati inteles) din Micul Print...si chiar nu stiu ce, cum, de unde sa incep. De asemenea doamna ne-a spus sa ne alegem o secventa, nu trebuie toata povestea.
P.S. dau funda big grin

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Îmi amintesc că e prima povsetioară pe care am ascultat-o audio...nici nu mai știu ce variantă era, a fost de mult timp.
Poate te va ajuta o variantă audio de pe youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=qLqBvFmb4_w

Foarte ok ar fi să citești povestea și să creezi scenariul după imaginația ta și dacă ai deja cadrul creeat în minte poți să îți alegi și o secvență...Cred că de preferat ar fi finalul, sau începutul.

| naturecountess26 explică (pentru T0T):

Am citit-o caci... e foarte scurta, doar ca nu stiam ce secventa sa aleg. Dar vad ca mi-ai spus finalul sau inceputul..la final m-am gandit si eu parca e mai dramatic big grin mersi oricum.