| vlad0002 a întrebat:

am nevoie de ajutor, la matematice am ajuns la lectia functii de gradul 2, profesorul nostru ne-a explicat despre ceva tabel ce trebuie folosit in operatiile cu functii de gradul 2, dar eu n-am inteles, poate cineva sa imi explice, dau funda.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

TPU nu este site pentru temele voastre, acelea le faci singur.

| vlad0002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am pus o întrebare pe un site de întrebări la secțiunea educație. Dacă te deranjează așa de mult o intrebare de genul acesta atunci ce cauți pe aceasta secțiunea. Pentru asta este TPU, întrebări in domenii in care ai nevoie de ajutorul altora.

| dragonmagd a răspuns:

Tabel? Există tabel legat de semnul funcției( în ce interval este pozitivă, respectiv negativă) sau poate că există tabel, în cartea voastră, legat de metoda de rezolvare a funcției dacă e egalată cu 0, aici mă refer la delta.