| Siniakova22 a întrebat:

Hey....am nevoie de ajutor, la școală fac italiană, dar la ore nu facem atât de mult pe cât mi-aș dori... Acum. Eu învăț mai mult pe cont propriu, acasă, și aș vrea să îmi explice dacă știe cineva când și cum se folosesc propozițiile articulate în italiana(dalla, dall', sul.etc.
La școală le-am făcut doar, ca nimeni nu a înțeles nimic, profesorul nu ne-a explicat cine știe ce. FUNDA!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Cand nu intelegi ceva la scoala spune profesorului, indiferent cine este si la ce materia, spui nu am inteles, explicati mai simplu.Nu este nici o rusine.Cel putin daca tot mergi la scoala sa pricepeti ceva.