| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat.
Merg anul acesta pe clasa 12 si vreau sa renunt, ce locuri de munca pot sa imi gasesc cu 11 clase?
Parintii mei ma forteaza sa termin clasa 12 deci vreau sa fug de acasa si sa locuiesc undeva in chirie.
Simt ca nu mai pot sa rezist,prea mult stres,colegi si profesori prea nesimtiti, vreau sa fug de tot ce inseamna scoala si familia mea care ma forteaza.
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Sfatul meu este sa lasi prostiile si sa-ti termini scoala, asa cum e normal.

Unde o sa fugi? Crezi ca exista undeva pe pamantul asta un loc lipsit de stres unde curg banii din cer?

Daca fugi vei fi un om care nu si-a terminat liceul si nu poate sa-si gaseasca decat niste slujbe necalificate unde toata lumea isi bate joc de el.

Crezi ca e greu in clasa a 11-a din cauza colegilor, profesorilor si a parintilor? Stai sa vezi cand dai de viata reala, care va fi garantat de o suta de ori mai grea.

| nordstar a răspuns:

Doar un raspuns si pentru asta ar trebui sa dau funda?

| nordstar a răspuns:

Parca erati comunitate serioasa acuma cativa ani, acuma cativa ani puneai o intrebare in maxim 1 ora aveam minim 10 raspunsuri. Acuma la toate intrebarile puse de mine daca am primit cateva raspunsuri si alea unele din scrise in scarba, erati si mai politicosi acuma cativa ani.