| gago a întrebat:

Buna TPU am nevoie urgent de un ajutor...ce se face la profilele:

Tehnician prelucrari mecanice, tehnician transporturi, tehnician prelucrari pe masini cu comanda numerica, tehnician constructii navale, tehnician prelucrari la cald

Va rog frumos spuneti-mi ce se face la aceste profile si ce poti ajunge si ce facultate trebuie sa urmezi dupa.

Stiu e prea muld dar

Dau funda + vot + cerere prietenie + utilizatorul lunii

1 răspuns:
| Klara1122334455 a răspuns:

1.Tehnician prelucrari mecanice=organizarea proceselor tehnologice de prelucrari mecanice, asigurarea materială a proceselor teh. de prel. mec, organizarea lucrărilor de întreținere a utilajelor si instalatiilor, coordonarea proceselor teh. de prel. mec., planificarea si urmărirea producției.
2. Tehnician transporturi=îndeplinirea sarcinilor cu caracter tehnic de montaj, punere in functiune, intretinerea si repararea mijloacelor de transport, întocmirea graficelor si programelor de transport.
3. Tehnician prelucrari pe mașini cu comanda numerica=scuze, dar aici nu știu.
4. Tehnician construcții navale=operațiuni tehnologice de confectionare a elementelor de structura si de asamblare, de montaj, de întreținere si de reparare a construcțiilor navale.
5. Tehnician prelucrari la cald=analizarea procedeelor de sudare, recunoasterea utilajelor si sculelor folosite la forjare, sa analizeze forjarea liberă, specificarea părților componente si principiul de funcționare pentru echipamentele sau mașinile folosite la sudat.
Atât știu. Sper ca te-am ajutat.
Funda? Vot? Cerere de prietenie? Utilizatorul lunii? happy