| Elena_Maria_1993 a întrebat:

Buna, TPU! AM NEVOIE URGENTA DE AJUTOR, OFER FUNDA! Imi poate explica cineva cum recunosc mai vine coordonatele de tip 0, 1, 2, 3? Nu prea stiu sa le diferentiez, mai exact cand sa le folosesc... poate sa mi explice cineva in detaliu?

2 răspunsuri:
| uptowngirl a răspuns:

Salut - oare poti sa ne dai mai multe detalii sau un exemplu care sa il luam in calcul? Nu reusesc sa imi dau seama cu ce vrei sa te lamurim...

| Elena_Maria_1993 explică (pentru uptowngirl):

Buna! De exemplu, intr-un exercitiu, daca mi cere sa folosesc o coordonata, nu stiu pe care sa o folosesc... as dori sa stiu mai multe detalii despre corcumstantele in care sa le folosesc. Exempu. coordonata de tip unu se foloseste cand exprima o conditie reala, dar vreau sa stiu mai multe lucruri referitoare la cand se foloseste..multumesc!