| Jackandrei a întrebat:

am o alta intrebare legata de scoala.
Cum se face o scrisoare de mana, ca sa motiveze absentele din ziua respectiva.
Va rog mult,

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Vrei sa scutire
Cam asa :subsenata(numele mamei tale) mama elevului(numele tau), rog motivarea absentelor in ziua de....pe motiv de... (spune motivul)Data si semnatura! E bine sa nu apelazi prea des la aceste metode!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai 14 ani si nu stii sa scrii?
E simplu: iei o coala de hartie si un pix, apuci pixul cu mana dreapta (stanga, daca esti stangaci) si scrii pe coala de hartie. Vei constata cu surprindere ca pixul lasa niste urme pe hartie!

| Jackandrei explică (pentru ardnaxur1961):

Bahhh, formatul am intereseaza mah omule

| corolav a răspuns (pentru Jackandrei):

Păi, în mod normal pe format A4.
Pentru ardnaxur.
Dragă Ruxandra,„iartă-l, că nu știe ce vrea!".

| Jackandrei explică:

PS: Sa o fac eu de mana, am 14 ani