| ChRoM a întrebat:

Buna TPU am o intrebare care ma tot macina laughing legata de religie, daca Adam si Eva erau frati cum au putut sa faca copii daca religia nu permite incestul si sa presupunem ca ei nu erau frati deoarece Eva a fost facuta din coasta lui Adam, au facut copii, eu cum s-au mai inmultit? Copiii intre ei erau frati, iar copii cu parinti nu prea cred! Daca poate cineva sa imi raspunda FUNDA!

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Mama cu băiatul ei ca să știi

| Bianca3108 a răspuns:

Pai atunci era voie. Cum altfel se puteau inmulti. Adam si Eva i-au fc prima data pe Cain si apoi pe Abel, Abel a decedat.Cain s-a dus ( cred ca stii povestea ). Adam apoi au mai fc nu stiu cati baieti si multe fete. Atunci, surorile au facut cu fratii copii si tot asa.

Sper ca te-am ajutat! wave

| MG4Life a răspuns:

Religia nu perminte deoarece suntem deja destui oameni, fiecare frate/sora nu mai are voie sa faca copii intre ei, deoarece sunt alte persoane, scurtand toate astea, suntem destui oameni!