| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare dilema.Sunt a 11-a si inca nu stiu ce vreau sa fac in viata asta...Imi place mult partea artistica (cantat, actorie, desen etc.) dar am o problema....lipseste tupeul si apare frica de scena.De asemenea mi-ar placea sa ma axez pe o meserie dinamica.M-am gandit la SRI pentru ca sunt mai patriot de felul meu, imi place mult istoria si pare o meserie destul de dinamica.Aici vreau sa va cer sfaturi; ce facultate sa urmez? Ati putea sa imi dati niste idei?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Buna.

Increderea in sine nu se castiga usor, pune osul la treaba.

Cu cat vei incerca acest lucru, cu atat iti va reusi mai bine.

Vreau sa citesti articolul asta.

http://www.succesdublu.ro/3-pasi-sa-ti-dezvolti-increderea-in-tine/

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Ai curaj si fi increzator in propriile forte ca vei reusi, doar asa iti vei castiga respectul si admiratia celor din jur.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes si curaj iti doresc!

| cosmin0304 a răspuns:

Ai putea sa devii game tester.Nu e usor