| milezpinkangel a întrebat:

Am o mare problema. Ieri am dat un test neanuntat la limba romana, iar eu iau tot timpul numai de 9 si 10. Insa ieri am gresit destul de mult, si cred ca o sa-mi puna o nota mica. Am foarte mari emotii, si cred ca profesoara va fi foarte nemultumita de mine. De obicei nu gresesc asa mult, dar nu stiu ce s-a intamplat ieri. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc pentru ajutor.

2 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Eu pe clasa a 9-a am inceput la romana cu nota 2.Pe acel semestru am reusit sa imi scot media la 9 iar pe al doilea 10, in ambele teze am luat 10. Un profesor intotdeauna o sa te aprecieze chiar daca se mai intampla ca o data sa nu stii, sa nu fii pregatit.

| DrA a răspuns:

Asteapta si o sa vezi pe moment. Nu are sens sa te stresezi de acum. O sa fie bine, toata lumea mai greseste. Hai, curaj!