| bazinga a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu intrarea la o facultate. Sa zicem ca acum vreo trei ani am facut doi ani de politehnica, din care unul a fost la buget, dar m-am lasat de facultate; iar acum as dori sa aplic la medicina. Mai am dreptul la cativa ani la buget (daca intru la buget desigur)? Sau intru automat la taxa indiferent de rezultatul la admitere fiindca am fost deja la o facultate la care am avut un an bugetat?

2 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Dacă primul an de la cealaltă facultate a fost la buget, primul an la aceasta va fi la taxă, iar restul la buget (dacă te încadrezi în condițiile facultății, bineînțeles). Doar anul făcut la buget se plătește (1, 2, e etc.), restul nu!

| sabrina103 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa platesti