| A0n1mUL a întrebat:

Buna TPU am o nelamurire sad si ma cam tem maine voi da un examen. bine materia la care il dau este grea. si totusi. stiu cateceva dar putin. pur si simplu nu prea ma pricep.
imi doresc mult sa il iau examenul pentru ca e diferenta pentru transfer de la un liceu la altul la mine.
daca nu iau transferul nu stiu ce sa ma fac!
eu la liceul meu nu am avut medii mari. nici media de admitere din ainte nu era mare sunt clasa a 9-a si cred ca tata a aranjat ca sa ma bage el a vorbit si mi-a zis doar sa invat ca am examen. apropo il cunoaste pe director...intr-un fel sau altul.
oare chiar e aranjat totul voi lua exemenul 100%? am dc sa ma tem?

5 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

Oricat de aranjat va fi examenul, pune mana si mai invata putin, cat mai este timp, e rusinos sa iei nota mica, gandeste-te cand intri in noua clasa ca o sa se vorbeasca "iete si asta, veni cu pile"!
Tatal meu a vrut sa aranjeze pentru verisoara mea si i-a zis sa puna mana sa invete ca oricat ar vrea el sa o mute, ea trebuie sa aiba nota mare pentru ca e posibil sa nu primeasca transferul.
Acum, si tu, stiai ca o sa dai examenul, de ce nu te-ai pregatit mai din timp daca iti doresti atat de mult sa fi in liceul acela? Nu trebuia sa te bazezi pe faptul ca tatal tau cunoaste pe cineva de acolo, ca nici omul ala nu poate sa te ia asa aiurea in liceu, or sa comenteze directorii mai mici si oricat de mare e el, nu le poate inchide gura.
Spor la invatat si multa bafta!
winking

| TootydeCool a răspuns:

Buna, sa stii ca nu trebuie sa te stresezi ca dai examen, ca pana la urma acest test iti arata cat iti este capacitatea.
Deci pune mana si invata ca nu ai alt ceva de facut!
Nu este greu trebuie sa pricepi din ceea ce inveti nu sa spui papagaliceste cuvant cu cuvant. Sa retii continutul si la ce se refera acea lectie! Succes si mult noroc!

| lolipop01 a răspuns:

Nu stiu exact!? Dar cel mai bine invata pana cand stii si daca nu pricepi ceva intreaba pe cineva ca sa intelegi!
Bafta la examen muuuuuuuuuuuuuult succeeeeeeeeeeeeees!

| BellaBellaBella a răspuns:

Asa a a ajuns Romania.auzi sa fie aranjat totul. s-a dus totul de rapa oh go on

| sinkys11 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa-ti faci griji! Lasa calculatorul si apucate de invatat! Dar la ora maxim 9 sa te culci ca daca nu maine vei fi obosit!
Dar nu ai de ce sa te temi daca vei invata!

Mult succes!