| Razvan131331 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema care sta in felul urmator.In clasa a5-a mi-a fost scazuta nota la purtare la 9 si media anuala a fost 9.50.Sa va explic si de ce mi-a fost scazuta:la scoala a fost introdusa o noua regula interna numai scolii noastre ca la 3 puncte consemnate in catalog ti se scadea nota la purtare eu am acumula 4 si mi sa scazut nota.Acum intrebarea este da mai pot da in academia de politie sau la scoala de politie? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

DA! Conform Regulamentului Concursului de Admitere in ACADEMIA DE POILȚIE 2015, Capitolul 2, art 8 lit B, poți. Pentru documentare http://www.academiadepolitie.ro/......_senat.pdf

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, fara nici o problema. La Academia de Politie se ia in considerare numai media la purtare a anilor de liceu si aceasta nu trebuie sa fie mai mica de 8.