| Trandafirii a întrebat:

Buna TPU am o problema foarte grava! Deci acum 3 luni am dat un test la matematica si aveam si o ciorna, si o fata din clasa mea cu probleme psihice mi a luat ciorna si s a semnat cu numele unei fete din clasa, si cand au venit lucrarile au fost doua nume cu aceeasi fata si doamna profesoara a intrebat de ce sunt doua lucrari si cine s a semnat si totii colegii mei ( baieti) au strigat,,Amalia, Amalia!" (Adica eu) ca le place lor sa minta si ca ei se simt foarte extraordinar daca ma baga pe mine in bucluc asa si acum profesoara domnul diriginte si colegii (unii) cred ca eu m am semnat cu numele acelei fete, dar eu nu am facut nimic, mi am vazut de treaba mea si am luat 8 la acel test, si pe ciorna aia nota 4, si doamna profesoara mi a trecut 4 in catalog am vazut cu ochii mei, si ju mi a trebut opt (din cate stiu) si cand a aflat domnul diriginte mima spus sa vin cu mama la scoala, si de 3 luni nici pana acum nu a venit mama inventam scuze mereu, si acum 2 saptamani a fost sedinta cu parintii si mama nu a venit i am spus dirigintelui ca a avut o problema in familie (l am mintit) si a spus ca daca nu vin cu mama pana maine ( maine avem dirigintia) ma urmareste pana acasa sau vine la mine acasa ca are adresa la sfarsitul catalogului, ce sa fac? I am spus vineri domnului diriginte ( a venit prin clasa noastra) si i am explicat totul, totul si apoi el a intrebat,,Bine, dar unde e mama"? Ce sa fac sa nu o mai cheme? Nu imi dati raspunsuri de gen spune i mamei tale ca nu ma ajuta, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

" ma urmareste pana acasa "-rolling on the floor). Paaaai spune-i mamei tale. Nu e mare drama. Cica "o problema foarte grava". Mda.

| Trandafirii explică:

Sunt in clasa a 5 a

| Kamakura a răspuns:

Din curiozitate... de ce eviți să ii spui mamei? Și dacă află că ai luat 4 ce? tu în testul ăla ai făcut de 8? Asta dovedește că de 8 știi nu de 4. Dacă părinții consideră că 8 e puțin... Du-te la aia cu probleme și fă-o să recunoască. Altceva nu îmi vine.

| ykwty a răspuns:

Atâta timp cât nu ești vinovată, de ce îți e frică? Explucă-i mamei tale, așa e cel mai ok.