| Trandafirii a întrebat:

Buna TPU deci acum 3 luni am dat un test la matematica si aveam si o ciorna asa si o colega din clasa mea mi a luat ciorna si s a semnat cu numele unei fete din clasa noastra pe ciorna mea, si a dat o la catedra, si eu mi am dat lucrarea mea.A doua zi ne au corectat lucrarile si doamna profesoara a observat ca sunt doua nume cu aceeasi fata si a intrebat de ce sunt 2 si cine s a mai semnat si unii colegi au strigat,, Amalia, Amalia!" Doar ca sa iau eu 4 si sa ma bage intr un adevarat necaz. Si mi a pus si nota 4 am vazut in catalog cu ochii mei cand ne a aratat la toti copiii notele, si asta de geaba! Si atunci cand a aflat dirigintele a spua sa vin cu mama la scoala si nici pana acum nu a venit, si eu nici nu i am spus ca ea este o fire mai nervoasa si va crede ca mine, acum este prea tarziu sa ii spun, a fost si sedinta saptamana trecuta si nu am anuntat o, si domnul diriginte a spua ca daca nu bin pana maine cu parintii sau ma rog, mama vine la mine acasa ca are adresa la sfarsitul catalogului si acum 1 luna sau 2 mi a mai spus asta si eu tot am prelungit zilele, incat acum mereu ma intreaba cand e in scoala, mai vine in clasa cand are el ore (luni,miercuri, vineri) si mereu spune,, Unde e mama"? Eu ii spun ca va veni si cateva scuze de a nu veni si maine el are ore si va veni in clasa si iar va mai intreba si daca nu va veni cica vine la mine acasa, dar eu nu il cred, si eu spun sa ii povestesc maine totul, e o idee buna! nu vreau raspunsul gen spune-i mamei tale chiar nu ma ajuta deloc P.S. sunt o fata in clasa a 5 a! Ofer funda si vot promit!

3 răspunsuri:
| Adde2 a răspuns:

Ce colegi nasoli ai...
Ai putea să-i explici dirigintelui că mama ta s-ar enerva să afle că ai luat 4 și de aceea nu vrei să o chemi. *asta, bineînțeles, dacă nu te deranjează să rămâi cu 4*. Poți să fii sinceră cu el și să-i spui că nu ai cum să o anunți pe mama ta legat de asta fără să se supere, îți ceri scuze și din astea. Altfel, nu ai ce să faci, deci chiar e necesar să-i spui mamei tale.

| JeJeleu a răspuns:

... ce bine ar fi sa fie asta ceaa mai mare problema din viata ta.
calm, asta e. gaseste scuze pana uita, toti patim d-astea la scoala
mai bine ai povesti la scoala exact cum ai scris aici
si faza ca nu vrei sa-i spui mamei, tot o sa alfe si o sa-si pierda increderea in tine
încearcă sa i explici ce s a întâmplat...
Dar crede-ma. e o chestie nesemnificativa in lumea asta
calmează te. o sa urmeze altele mai grave..este dabia pe a 5 a laughing)
Bafta si incerca sa te relaxezi, asta e..toti pățim si nu ne mai vaitamwinking

| Naruto07 a răspuns:

Deci ceea ce e aici e foarte complicat...dar totul va trece a fost o greseala minora pe care cu toti o facem in clasele mici
Parerea mea este ca ar trebui sa stai linistita nu te ingrijora nu e nimic grav si la partea cu mama ca nu te ajuta e ceva gresit tu si cu mama ta ar trebui sa fiti ca 2 prietene. sper ca te-am ajutat! Funda daca asa e.smug