| BluishAngel a întrebat:

Buna TPU. Am o problema si am nevoie de ceva sfaturi rapid happy
Noaptea trecuta nu am putut sa adorm deloc si nu inteleg de ce. Cum dimineata am fost obosita,nu am putut merge la scoala,fiind si putin racita. Acum problema e ca de maine trebuie sa ma reintorc la scoala (am stat acasa pentru ca am fost racita) si am de dat un test pentru care trebuie sa repet si sa si invat o lectie,care am pierdut-o saptamana trecuta cand nu am fost la scoala. Intrebarea mea e cum sa ma pregatesc pentru scoala,fiind in starea in care sunt? Din cauza ca nu am putut dormi ma simt foarte rau,sunt ametita si,desi am incercat, nu ma pot concentra la invatat si la teme.
Am mare nevoie de ajutor. Dau funda la cele mai bune sfaturi happy

Răspuns Câştigător
| XDeiutzaX a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, culca-te si pune'ti alarma dupa 30 de minute ca sa nu te trezesti somnoroasa. Dupa ce te trezesti bea o cana de lapte, relaxeaza-te si incearca sa te concentrezi pe invatat, de obicei persoanele indragostite au astfel de probleme dar trebuie tu sa iti impui ca poti sa inveti.Maine ar fi bine sa te trezesti mai devreme(pe la 6) si sa te culci mai devreme ca sa te poti trezi si sa iti repeti mai bine.Eu iti garantez ca o sa mearga, dar daca nu poti sa iti impui asta, eu zic ca ar trebui sa pleci de la ora aia in care ai test...Dar incearca varianta aia, iti garantez ca o sa mearga :*

4 răspunsuri:
| XDeiutzaX a răspuns:

Nu are rost sa te duci daca nu esti in stare sa inveti. Vorbeste cu parintii tai si explica'le ca nu esti in stare sa mergi si maine la scoala si ca te simti rau.Plus de asta e mai bine o absenta decat un 3winking Bafta, xoxo, Deiutza

| BluishAngel explică (pentru XDeiutzaX):

Nu mai pot sta acasa, raceala mi-a trecut si parintii nu m-ar mai lasa sa stau acasa pentru ca am deja o motivare de la doctor luata azi pentru zilele in care am lipsit (inclusiv azi), deci nu pot sa raman acasa sad Daca ai alta solutie, te-as ruga sa mi-o spui :*

| BluishAngel explică (pentru XDeiutzaX):

Mersiii mult kiss big hug chiar a functionat.
P.S. : Am stiut la test si nu ne-a dat din lectia pe care nu o stiam big grin ( lucky me laughing )

| XDeiutzaX a răspuns (pentru BluishAngel):

Nu ai de ce :* si ma bucur ca ai reusit, xoxo, XDeiutzaX happy >big grin

| XDeiutzaX a răspuns (pentru BluishAngel):

Incearca sa te relaxezi, culca-te si pune'ti alarma dupa 30 de minute ca sa nu te trezesti somnoroasa. Dupa ce te trezesti bea o cana de lapte, relaxeaza-te si incearca sa te concentrezi pe invatat, de obicei persoanele indragostite au astfel de probleme dar trebuie tu sa iti impui ca poti sa inveti.Maine ar fi bine sa te trezesti mai devreme(pe la 6) si sa te culci mai devreme ca sa te poti trezi si sa iti repeti mai bine.Eu iti garantez ca o sa mearga, dar daca nu poti sa iti impui asta, eu zic ca ar trebui sa pleci de la ora aia in care ai test...Dar incearca varianta aia, iti garantez ca o sa mearga :*