| nessayaR a întrebat:

Am si eu o intrebare.A depus cineva pe aici cerere de transfer la scoala si nu i-a aprobat-o? Din ce motive nu va aprobat-o?

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Transferul se poate face dupa primul semestru.Trbuie sa nu fie o scoala cu o medie de inscriere mai mare decat ai avut la admitere, sa fie acelasi profil, sa aiba locuri disponibile si sa fie mediile incheiate.

| Elenuca3567 a răspuns:

Motivele ar putea fi media scazuta la purtare, corigente si depinde si de statutul scolii la care vrei sa te transferi. Unele nu accepta orice elev cu orice medii.

| nessayaR explică (pentru Elenuca3567):

Nu ma refeream de la un liceu la altul ce de la o clasa la alta in cadrul aceluiasi liceu la acelasi profil

| Elenuca3567 a răspuns (pentru nessayaR):

In cazul acesta...nu stiu. Stiu ca daca te muti de la o filiala teoretica la filiala reala sau invers ai de dat teze pentru completare...in rest nu stiu nimic. Probabil ca o cauza de respingere ar fi si numarul prea mare de elevi din clasa respectiva (max 30 pot fi intr-o clasa).