| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Anul asta termin cls. a VIII-a si nu pot sa ma decid unde sa continuu mai departe.
As vrea sa ma duc la un liceu cu profil: filologie, dar stiu ca, cu asta nu prea rezolv multe "chestii", stiu ca am nevoie de o meserie.
Deci, intrebarea este ca, daca umblu la filo atunci mai pot sa urmez studiile la o meserie, fie de exemplu electrician. Pot sa ma duc la scoala sa invat si la filo si cumva, undeva la alta scoala sau nu stiu, o meserie.
Multumesc. :-)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc.

| Peaches a răspuns:

Exista cursuri postliceale pentru tot felul de meserii. E bine sa cunosti limbi straine si poate iei, totusi, in calcul, ideea de a urma o facultate.

| TOOL a răspuns:

Salut filologia se acseaza pe limba roman, limbi straine, istorie si biologie deci poti ajunge in cel mai bun caz profesor. la economic daca vrei sa mergi poti ajunge contabil.