| Radu-Cosmin_Condrache_1995 a întrebat:

Am terminat anul acesta clasa a X-a si vreau sa imi ridic diploma de absolvire a 10 clase pentru a incepe scoala de soferi.Cum trebuie sa procedez ca sa intru in posesia ei si de ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

În cazul în care nu e gata diploma, poți merge la școală să ceri o adeverință care să ateste că ai 10 clase; nu-ți trebuie neapărat diploma.

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Dar s-a introdus legea aia? Am impresia că nu...

| Radu-Cosmin_Condrache_1995 explică (pentru anamariarot):

Se va introduce incepand cu 1 iulie 2017, si eu pot sa ma apuc de scoala de soferi de abia de pe 30 iulie 2017

| asperger3 a răspuns (pentru Radu-Cosmin_Condrache_1995):

Diploma mea de 10 calse a fost gata intr-un an.
Mai asteapta. Eu am facut poza pentru ea prin martie-aptilie si anul asta prin aprilie a fost gata

| asperger3 a răspuns (pentru Radu-Cosmin_Condrache_1995):

Totusi ar putea sa fie gata intr-un termen mai scurt diploma dar pe noi(ma refer la clasa mea) ne-a anuntat dupa un an.

| anamariarot a răspuns (pentru asperger3):

În cazul în care nu e gata diploma, poți merge la școală să ceri o adeverință care să ateste că ai 10 clase; nu-ți trebuie neapărat diploma.