| Al3x123 a întrebat:

am si eu o intrebare/problema.Traiesc in Germania de 1 an si am intrat in al doilea an de scoala.Am terminat clasa a 9-a in Romania, iar cand am venit aici a trebuit sa o repet din nou ( inspre binele meu deoarece nu ma puteam pregati pentru examenul de clasa a 10-a) si acum in al doilea an repet iar a 9-a din pacate deoarece nu eram pregatit pentru examenul de a 10-a.Mediile mele sunt foarte bune acum ( intre 1 si 2 ) si vreau sa ma intorc in Romania.Eu nu am 10 clasa si acum ar fi trebuit sa gat clasa a 11-a si sa intru in a 12.Crede-ti ca e vreo sansa sa intru direct in a 11-a sau a 12-a? MULTUMESC!

1 răspuns:
| Alka25 a răspuns:

Da,trebuie sa repeti clasa a noua sau vei da un test, depinde ce decide ministerul educatiei, versioara mea a repetat clasa a cincea cand a venit din Italia