| mateia320 a întrebat:

Buna. Daca am plecat din Romania dupa ce am terminat clasa a 7 a si nu am examenul de clasa a 8 a la ce liceu o sa intru daca ma intorc in Romania? Aici in Germania sunt in clasa a 10 a.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Interesantă situație!
du tot ce ai - hârtii de la școala din germănica - la inspectoratul școlar din județul unde te muți. Ei iți recunosc (sau nu) clasele terminate

te-ai mutat sau intrebi așa, intr-o doară?

| mateia320 explică (pentru sierra1):

O sa ma mut. luna viitoare o sa fiu inapoi in Romania

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când te întorci, trimiți actele tale de studii de acolo la minister aici și el îți spune în ce clasă ești aici.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Adi mamă, se trimit actele la inspectoratul școlar din județul unde te muți!