| MaiaLazarescu96 a întrebat:

am si eu o problema...La examenul de bacalaureat la limba romana am sters2 cuvinte cu picul si le-am rescris.Imi poate anula lucrarea? Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate considera "semn distinctiv"!
NU aveţi voie să folosiţi Pic-ul sau pasta corectoare!

Oricum, NU am auzit de lucrări de examen anulate pentru semne distinctive de genul "purceilor" ( mâzgăleli ), etc!

Am auzit doar de lucrări anulate pe motiv că s-a constatat existenţa unor pasaje scrise de altă persoană ( alt format/stil de scriere ), sau pentru folosirea cariocilor/culorilor colorate...
Ori dacă se scrie cu pix cu pastă neagră.

Toate cele bune!