| maria99_5818 a întrebat:

Buna, se poate anula lucrarea la BAC daca ai sters cu picul la un ex. si dupa ce s-a uscat, ai scris cu el? Multumesc.

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Teoretic, DA. Nu ai voie cu pic la bac, ci doar cu pix sau stilou albastru. Ai facut-o pe riscul tau, puteai taia cu o linie orizontala si rescrie.

In practica, e posibil sa nu se anuleze, deoarece nu se corecteaza in acelasi judet, nu se stie unde ajunge si cine corecteaza lucrarea, deci "semnele" sunt irelevante. Ramane la decizia corectorului. Chiar sunt curios cum se va termina, sper sa imi raspunzi cand iti afiseaza rezultatul.
PS: Poti face contestatie in caz de orice!

| maria99_5818 explică (pentru aXy99):

Am facut-o din obisnuinta, nu altceva. Acum, sper doar sa nu se complice profesorii si sa treaca cu vederea, exista situatii mai grave, zic eu.

| maria99_5818 explică (pentru aXy99):

Din obisnuinta, l-am luat dupa mine si tot din obisnuinta, l-am si folosit. Acum sper doar sa nu fiu eu cea mai ghinionista persoana din istorie si sa mi se anuleze din motivul asta pentru ca efectiv m-ar doborî dpdv. psihic. Poate am noroc de profesori care doar sa se amuze pe tema asta si nu sa cheme o intreaga comisie pentru atat.

| aXy99 a răspuns (pentru maria99_5818):

In mod normal nu ar trebui sa fie mare dezbatere, dupa cum am zis, nu aveai de unde stii cine corecteaza. Sper sa fie totul in regula.
Chiar daca nu e, nu te demoraliza, fa contestatie!

| maria99_5818 explică (pentru aXy99):

E ok, nu mi s-a anulat nimic laughing Multumesc oricum, m-am agitat degeaba.