| Pikaciuuu a întrebat:

Am si eu o problema legata de profilele de la liceu big grin Voi ce ati alege daca nu va place istoria, nici matematica straight face, fizica vi se pare chineza, va plac limbile straine, dar nu va place sa cititi
! big grin

10 răspunsuri:
| XxRoyalxX a răspuns:

Alege-ti ceva la care esti priceputa sa faci.

| Uza a răspuns:

E o mare dezordine cu profilele de liceu din ziua de azi straight face

| cila1995 a răspuns:

Eu tias propune sa te duci la uman deoarece te vei deprinde cu istoria cred si e mai usor sa treci peste istorie decit peste fizica mate in orce caz iti va fi redus nr de ore la obiectele reale deci eu tias sfatui sa te duci la umanist.Bafta

| CataLyNh0 a răspuns:

Pai daca vrei limbi straine poti merge la filologie, dar faci mate...sau poti merge la pedagogic dar acolo nu faci limbi straine big grin

| Jake109 a răspuns:

Eu germana o consider o limba straina si chiar imi place deoarece se aseamana in mare parte cu engleza, iar eu sunt din Anglia, Londra (acolo stau si tot acolo m-am nascut), fizica noi nu facem la scoala din liceu(eu sunt cls a 10-a) istoria nu pot sa zic ca nu mi-a place dar nici nu ma dau in vant dupa ea......profu meu de mate ii fratele meu (are 31 de ani) deci nuprea e stres!

| Pikaciuuu explică (pentru Jake109):

Ce tare de tine puppy dog eyes doar ca daca mergi asa la liceu in alta tara e frumos smug doar ca noi nu prea facem germana chatterbox adica thinking ni s`a schimbat profesoara de 2 ori straight face in a 5 si a 6 ne colram caietele waiting si acum a venit in a 7 una care baga la germana in noi, ca ea cred ca am invatat 2 ani mult chatterbox dar nu e chiar asa...

| Jake109 a răspuns:

Nu zic ca in Londra nu e grea scoala...sunt 7 ore pe zi, dar in schimb profesori sunt obligati sa nu ne dea teme, oarecum la mate ii fain deoarece fratele meu ne e prof si totodata si diriginte asa ca eu sunt seful clasei...iar la noi seful clasei e aproape la fel de important ca profesorul, daca vrei sa mai vb chesti de astea adauga-ma la mess idul meu e kyle. jhonatan

| Pikaciuuu explică (pentru Jake109):

Okai happy te adaug big grin si intru spre searawinking

| UM_Mikke_1995 a răspuns:

Cam prea multe nu-ti plac! laughing Alege ceva pe profil servicii

| Pikaciuuu explică (pentru UM_Mikke_1995):

Pai nu ca nu`mi plac laughing doar ca nu le inteleg :-l si nu pot sa fac ceva 4 ani daca nu imi place whistling