| GoBackInFuture a întrebat:

Buna TPU, am si eu o problema, sper ca ma puteti ajuta! big grin Deci, sa zicem ca dupa evaluarea asta nationala am sa iau o medie foarte apropiate de media de intrare la un liceu pe care mi-l doresc. Deci, sa zic ca am sa iau cam un 9, 30-9,35 medie de intrare la liceu. Nu am nici o sansa sa intru la un liceu sa zic care a avut anul trecut o medie de intrare cam intre 9, 37-9,40? Media liceului nu ar mai putea scadea sau irosesc o optiune de completare degeaba? Multumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| Bumtzi a răspuns:

Media la un liceu se poate schimba de la un an la altu foarte mult. In primul rand nu depinde de tine, ci depinde de ce au facut ceilalti la evaluari. Daca notele sunt mici, atunci si media de intrare la liceu va fi mica. Pe de alta parte depinde de ce profil vrei, depinde de cate clase sunt de profilu acela si cati doresc sa mearga acolo. Deci in concluzie, ai mari sanse sa intri unde iti doresti, chiar daca tu nu crezi asta. Nu se stie niciodata! Am cunoscut pe multi ca tine care au intrat printre ultimii si tot au intrat tongue. Eu am un baiat care a dat evaluarile si isi doreste sa intre la liceul Saguna ( Al zecelea liceu, cel mai bun din tara in 2011, si primul din judetul Brasov ), nu are medie mare, adica sa intre usor dar, are la limita si poate intra printre ultimii. Nu se stie niciodata! Deci nu-ti irosi sansa tongue

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Pune prima optiune liceul la care vrei sa intri! poate anul asta se intra cu medie mai mica decat anul trecut si o sa iti para rau! bafta!

| crackcrack a răspuns:

Nu nu irosesti nimic. Poti pune liceul pe care ti-l doresti avand in vedere ca sunt 200 optiuni.

| Cruls a răspuns (pentru crackcrack):

287 big grin... numa ca nu le poti pune pe toate ca poate nu ai dat ala la engleza si sunt unele de germanawinking