| Nimeni91 a întrebat:

Buna TPU! Anul acesta, ca in fiecare an scolar, sunt doua vacante de primavara: una pentru Pastele catolic, alta pentru cel ortodox. Anul acesta nu vor fi decat cate o saptamana pentru fiecare. Am citit pe net ca de Pastele catolic vor avea liber si ortodocsii, si catolicii, deoarece este doar cate o saptamana. Asa este, sau nu? Asta am auzit si de la o profa de franceza. Va multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Asa este. Ambele vacante vor fi luate de toti elevii, indiferent de religia lor.

| Nimeni91 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Multumesc mult pentru raspuns! M-ati lamurit!

| mihaela000ela a răspuns:

Vacanța de primăvară: 10 zile (2 – 11 aprilie 2021); Paștele catolic este pe 4 aprilie 2021
vacanța de primăvară: 10 zile (30 aprilie – 9 mai 2021); Paștele ortodox este pe 2 mai 2021

| sedfghnjm a răspuns:

Toti elevii au vacante si de pastele catolic si de pastele ortodox
Vacanta pentru cel catolic ->2–11 aprilie
si pentru cel ortodox ->30 aprilie–9 mai

| Nimeni91 explică (pentru sedfghnjm):

Multumesc foarte mult! Acum m-am lamurit.