| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! Voi, cei care sunteti in clasa a 11 a, stiti cumva de la profesorii vostri daca anul asta se sustin simulari? Eu de la profii de la clasa mea nu am inteles absolut nimic, eu dau la istorie si limba romana, sau cel putin asa ar trebui, insa profa de romana a spus ca am facut toate operele necesare, cand nu avem o mare parte.
Dragilor, ma puteti lamuri sau macar imi puteti oferi cateva detalii sau repere? Am auzit la TV si am citit pe net ca s-ar putea sa nu mai dam simulari anul asta, insa acum parca am auzit ca se pot sustine in aprilie, insa in aprilie e vacanta pentru Pastele Catolic, apoi, la scoala mea vine "Saptamana altfel", apoi vacanta pentru Pastele Ortodox. Oare cand s-or gandi ei sa le dam? In mai, cand cei din clasa a 12 deja termina? Nu mai inteleg nimic si sunt stresata din cauza asta.
Macar, daca nu ma puteti lamuri, dati-mi niste sfaturi care sa ma ajute sa nu ma mai stresez, va rog!
Multumesc anticipat tuturor si succes la scoala, fie ea online sau fizica!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu s-a anunțat nimic OFICIAL unii zic da, alții ba. Mai stăm...

| zurick a răspuns:

Nu se știe dacă o dați sau nu, dar să te steesezi pentru simularea de clasa a 11 a e cea mai mare prostie, și crede-mă și eu m-am stresat atunci... plus că din cauza materiei insuficiente nici nu arată ca subiectele de examen ( înafară de română ) Materia la istorie la bac din ce știam e doar dintr-a 12 a, deci total irelevant.
Mai durează până zic ei ceva despre asta, acum rezolvă probleme " mai grave " în educație ca gratuitatea studenților.