| Shic123 a întrebat:

As vrea ca sa-mi propuneti meseria perfecta.Trec a 8-a si deja ma gindesc la ce colegiu sa invat.Mentionez ca invat bine si prefer matematica si biologia

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum am putea noi sa propunem meseria perfect unui necunoscut?

| RainmakerX a răspuns:

Salut! Esti inca foarte mic pentru a decide cu siguranta asa ceva. Ai rabdare! Fii atent pe la ce esti bun la liceu si o sa vezi ce meserie ti se potriveste. Ai timp pentru asta, nu ai cum sa stii inca de acum.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina? Dar vei avea nevoie in plus de chimie si fizica happy
Ti se va schimba parerea oricum in clasa a 10 a 100%

| FastAndRelaxed a răspuns:

Mergi la un colegiu de matematica-informatica intensiv, acolo faci matematica la greu si dai si teza la biologie si in clasa a 12-a poti da un atestat si iesi si cu o meserie si de pe profilul asta poti merge la orice alta facultate la care vrei tu dupa terminarea liceului.

| Alex201938 a răspuns:

Ori inveti si chimie fizica bio ori mate fizica ori mate info alta combinatie nu poti laughing

| Shic123 explică:

Se poate si alte meserii nu doar cele de profil mate bio.