| copacable a întrebat:

Salut as dori sa ma ajutati cu o alegere invat la un colegiu tehnic de automatizari si telecomunicatii dar ma gindesc sa ma transfer la filo intensiv engleza ce sa fac,ce ar fi mai bine pentru mine asa vrea sa aud niste sfaturi, dar daca ma transfer la filo ce pot ajunge?

7 răspunsuri:
| Ddeliaa a răspuns:

Pai daca vrei sa te transferi la filologie trebuie sa iti placa literatura. Daca e sa te transferi poti sa fii profesor de romana sau libi straine, poti sa fii traducator...

| copacable explică (pentru Ddeliaa):

Dar la majoritatea liceilor se face scoala dupa masa?

| Ddeliaa a răspuns (pentru copacable):

Depinde de oras. Dar majoritatea ai program de la 8 la 14 happy

| copacable explică (pentru Ddeliaa):

La Iasi

| copacable explică (pentru Ddeliaa):

Dar vreau liceu mai aproape de socols82

| Ddeliaa a răspuns (pentru copacable):

Nu stiu chiar asa de bine Iasiul ca sa imi dau seama unde e scoala 82 happy

| copacable explică (pentru Ddeliaa):

Vezi si tu pe harta