| MariaIoanaa a întrebat:

As vrea intr-un liceu care are media 6.98, dar eu am media 6, 56, as avea sanse sa intru? Multumesc!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să ai şanse ( sau noroc )!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Preferabil să treci, între primele opţiuni, specializări cu media ( 2014 ) +/- 1 p ( faţă de media ta de admitere )...

Toate cele bune!

| OldSoul a răspuns:

Da, desigur ca ai sanse, sfatul meu e sa pui acel liceu prima varianta, cine stie poate va fi media de admitere mai mica decat anul trecut si vei intra.

| RainmakerX a răspuns:

Buna Maria! Sanse exista intotdeauna numai subiectele de anul acesta au fost clar mai usoare decat cele de anul trecut, iar diferenta dintre media de intrare si media ta este una destul de mare...Imi pare rau sa-ti stric sperantele dar sansele tale sunt extrem de mici cu toate ca exista.Depinde foarte mult de cati o sa mai vrea la acelasi profil.
Bafta, ai sanse dar acestea sunt mici!

-Blytz-

| Chimied a răspuns:

La cat de usoare au fost subiectele anul acesta nu prea ai sanse. Clar, media va fi mai mare.