| Kiddy1998 a întrebat:

Buna TPU Am o mica problema tongue Sunt un baiat de 15 ani abia acum am intrat la un liceu si nu sunt prea multumit din cauza colectivului scoli. As dori sa ma transfer la alt liceu mai bun. Media de admitere am avut-o de 6.98 iar la liceul la care vreau acum este de 8.21. Acum sunt la un liceu si am note foarte mari si sigur o sa imi iese media pe semestru 8 si ceva deci as avea sanse sa intru la acel liceu sa fie transferul un succes? Va rog frumos as dori sinceritate si cat mai multe raspunsuri! Si as dori sa imi spuneti cum ar trebui sa procedez? (Cat mai explicit ) Va multumesc si apreciez foarte mult efortul

3 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti si sa-i "plasezi" o mica "atentie" domnului director de la liceul respectiv. Dar transferul nu e o solutie! (Propria experienta).

| xBlindBeauty a răspuns:

Nu cred ca se poate, dar cel mai bine ar fi sa suni sau sa mergi la scoala recpectiva.