| AlessiaMaria321 a întrebat:

Aș vrea să mă transfer de la profilul chimie industrială la filologie sau științele naturii.La ce materii ar trebui să dau diferențe? P.S.: Sunt în clasa a X-a.

Răspuns Câştigător
| doctorAnswer a răspuns:

Bună, Alessia! Cererea de transfer trebuia făcută deja. Poți încerca să te duci la secretariatul liceului în care vrei să te muți și să întrebi acolo dacă mai este posibil. În cazul în care răspunsul este da o să-ți dea secretara niște foi de completat. Tot acolo întrebi de diferențe.
Fiind clasa a 10-a nu cred că e ceva ce ei au făcut și tu nu. Cel mai probabil la muzică și desen dacă nu ai făcut.

| AlessiaMaria321 explică (pentru doctorAnswer):

Cererea de transfer a fost depusă din vară și acum trebuie să dau examen de admitere la liceu din toate materiile pe care le-am avut și la fostul liceu, deși eu credeam că diferențele se dau doar la materiile pe care NU le-am făcut sad

| doctorAnswer a răspuns (pentru AlessiaMaria321):

Și eu la fel! Nu am mai întâlnit până acum să dai diferențe la ce ai făcut. Așa ți-a spus secretara?