| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
As vrea sa ma vaccinez anti Covid-19, insa nu stiu ce sa aleg. Mi-am intrebat medicul de familie, care este si la un centru de vaccinare, insa mi-a spsus ca nu stie ca sa imi spuna sa aleg. Eu am 18 ani. Ma gandeam la Johnson si Johnson.
Va multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca medicul nu a stiut ce sa zica crezi ca stim noi?
Daca te ajuta sa stii ca Pfizer e deja aprobat integral de FDA, nu doar in procedura de urgenta. Si probabil sunt deja vaccinati cu pfizer cateva sute de milioane de oameni

| Erin28 explică (pentru suntserios):

Credeam ca poate v-a explicat voua medicul care vaccin e mai bun in functie de varsa, de alti factori. Mi-a spus ca nu vrea sa imi influenteze alegere, dar cred ca din moment ce imp ce imi stie istoricul medical, ar trebui sa imi recomande ceva.

| Erin28 explică:

Sigur...ce amuzant. Nu ma vaccinez din cauza ca ma obliga cineva, ci vreau sa fac acest lucru.

| paulneamtu a răspuns (pentru Erin28):

Eu am incercat sa te ajut sa nu repeti greseala pe care am facut o eu

| Erin28 explică (pentru paulneamtu):

Da, stiu si ineleg acest lucru. Insa eu nu vreau sa ajung sa nu am voie nici macar in magazinul alimentar din cauza ca nu sunt vaccinata, sau sa nu mai am voie la scoala. Sau sa mi se interzica sa merg in vacanta chiar daca am test negativ covid, sau sa nu am voie in spital daca am vreo urgenta. Stiu ca aceste lucruri nu sunt in momentul d efata impuse, dar nu vreau sa ajung sa am parte de neplaceri.