| SovietMarshalPeter a întrebat:

as vrea si eu sa stiu cum se procedeaza atunci cand vrei sa intri la un liceu,adica cum,faci media aritmetica medile din gimnaziu si le imparti la cati ani avut,eu vreau sa intru la Liceul Teoretic"Gheorghe Sincai"Cluj-Napoca, pe profilul stiinte sociale, si pana acum am media 9.40 si 9.46 as putea intra acolo?

Răspuns Câştigător
| LauraFlorentina12 a răspuns:

Se aduna mediile din anii gimnaziali cu mediile de la eamenele de capacitate si se impart la 3. Aceasta este media cu care vei ntra la Liceu, Dar nu iti face griji de pe acum ci mai bine puna-te pe invatat. Succes :* laughing

| SovietMarshalPeter explică (pentru LauraFlorentina12):

Mersi amice.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru SovietMarshalPeter):

Amice? laughing daca zici tu.Iti multumesc si eu tongue

| SovietMarshalPeter explică (pentru LauraFlorentina12):

Nu e nimic amuzant.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru SovietMarshalPeter):

Poi nu e. Dar eu nu sunt un "amice". Sunt una, daca nu ai observat tongue

| SovietMarshalPeter explică (pentru LauraFlorentina12):

Upssss,scuze,asta chiar n-am observat.