| Monyyyyy a întrebat:

Azi am avut o zi groaznică. Prima ora am avut fizica care imi place foarte mult si is buna, dar ieri am fost la sala si am avut de invatat la istorie si nu m- am uitat prin caiet. Profesoara m-a trimis la tabla am rezolvat, dar m- am încurcat la unitatea de masura si mi- a zis ca imi da 2 ceea ce cred ca o si trecut.sad In urma cu o saptamana am dat test, am stiut perfect sad happy mi-e asa rusine, imi strica media. Is clasa a noua, profesorii dau note mici din fiece si e mult de invatat. Is la profil electric la Colegiu si as vrea sa fiu inginera, multi zic ca notele din liceu nu contează, dar m-a rănit ca altii nu o stiut deloc si nu le- o dat sad Chimia nu imi trebuie, dar si acolo am o profa numai note mici da, nu prea explica sad La vreo 4 materii am inceput prost sad Ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| Nastase_Andrei_1997 a răspuns:

Heyy. Prima nota a mea din clasa a 9-a a fost un 3 la fizica si ghici ce...acum, in clasa a 12-a zbarnai la materiile de baza pentru un inginer(mate si fizica). Stai linistita, prin absurd sa spunem ca ti-a trecut 2. Nu are nimic, nu este nota ce te caracterizeaza. Cu timpul, la matematica vei invata noi formule de calcul, o sa fie mult mai simplu sa lucrezi la fizica, la unitatile de masura nu o sa mai probleme, o sa le retii mult mai usor. Ai nevoie doar de putin antrenament. Esti la inceput, continua sa muncesti si vei ajunge sus. Apreciez ca ai constiinta si vointa. Bafta si nu te descuraja, note mici poate vor mai veni. Dar niciodata nu te lasa!

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Daca nu ai vazut acel "2" scris in catalog si doar a spus ca il pune atunci exista o posibilitate destul de mare sa-ti fi pus doar data. Profesorul meu de fizica face asta mereuwinking