| NoisyDream a întrebat:

Care este diferenta dintre sampanie si vinul spumant? big grin

Răspuns Câştigător
| sticla09 a răspuns:

Ceva mai util decat diferenta dintre cele doua, iti va fi ca sampania se face doar in regiunea champagne din franta. ce nu e facut acolo, nu se poate numi sampanie.

6 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Pretul laughing)
Acum serios vorbind, daca ai fi dat cautare la intrebarea asta pe Google aflai raspunsul...sau nu stiai ca poti cauta si asa ceva pe Google?

| NoisyDream explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Nu am vrut sa caut pe Google. Scopul acestei intrebari a fost doar acela de a deschide o discutie pe un anumit subiect prietene are intr-adevar si scop informativ dar nu e asta obiectivul principal am vrut doar sa vad ce fel de oameni "circula" pe TPU si eram sigur ca va aparea cel putin unul cu un raspuns gen "cauta pe google" sa stii ca esti de ajutor aic. Si eu pot raspunde la jumatate din intrebarile de aici cu un simplu "s-a inventat Google" dar nu cred ca as fi de folos cu ceva as fi doar in plus. Voiam doar sa vad ce raspunsuri primesc. Unele inteligente si folositoare iar altelw mai putin cum e si de asteptat. Acum sigur va zice unu ceva de genu "daca stii de ce dracu mai intrebi da prioritate celor care chiar au nevoie de ajutor" eu zic ca am pus intrebarea asta ca sa vad cam cati pot raspunde intr.adevar unei intrebari si cati o fac doar asa sa mai castige puncte sau la vrajeala. Decat sa raspunzi la o intrebare cu "cauta pe google" mai bine te abtii ca nu ajuti cu nimic poti sa incerci sa spui ceva original care sa foloseasca. Repet scopul intrebarii a fost acela da de a afla niste opinii ale unor persoane aflate in cunostinta de cauza nu vrajeli din astea am vrut pareri nu articole ca articole sunt destule si le pot citii stiu dar mi s-a parut un subiect interesant de dezbatut. Daca unii dintre voi nu ati fost de aceeasi parere va rog frumos sa ma iertati iar celor care au incercat sa raspunda serios si sa dea o mana de ajutor indiferent cat de mult sau de putin se pricep apreciez mult intentia si va multumesc big grin Pace!

| Gicutzu23 a răspuns:

Http://www.experttv.ro/....../index.php
Sper ca te-am ajutat bafta si funda :D

| alexandra_8042 a răspuns:

Mai mult de nume....in rest nimic

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru alexandra_8042):

Hai, nu ma-nnebuni! Te pricepi rau de tot, asa-i?
Diferenta e cam ca aia dintre apa de la robinet si siropul de tuse!
Comparatia e asa, pe intelesul tau, ca, degeaba cred ca ti-as exemplifica cu diferenta intre Scotch si Bourbon.

| NoisyDream explică (pentru ardnaxur1961):

Hai sa nu fim rai acum... Si-a dat si ea cu parerea chiar daca nu se pricepe prea bine hai sa apreciem totusi intentia. Imi dau seama din ce spui ca ai cunostinte in domeniu si iti multumesc ca ne impartasesti si noua cate ceva big grin buna comparatia daca detaliai un pic eram si mai multumit happy